Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nde yaptığımız “Gençlerin Rolü ve Girişimcilik” adlı programımıza konuşmacı olarak, Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sn. Av. Mansur Topçuoğlu ve AHİD Başkanı Sn. Mustafa Gözel katıldılar.Mansur Topçuoğlu, konuşmasına başlamadan önce gençlere ‘Girişimcilik nedir’ ve ‘Girişimci kimdir?’ sorularını yöneltip, gençlerle fikir alışverişinde bulundu. 
Bilgi çağında oldugumuza vurgu yaparak konuşmasına başlayan Topçuoğlu, bu çağda ‘alın teri’ kavramının yerini ‘akıl teri’ kavramının aldığına dikkat çekti. Bilginin ışık hızı ile değiştiği bu çağda Topçuoğlu; hayal etmek, ön görülemeyeni ön görmek, harekete geçmek, risk almak, yatırım yapılabilir olmak ve değişimi okumak gibi girişimciliğin 7 temel kodu hakkında bilgi verdi. 
Hayal kurmanın, hata yapabilme özgürlüğünün, donanımlı ve cesaretli olmanın önemine değinen Topçuoğlu sözlerine Einstein’dan yaptığı alıntı ile son verdi: “Zekanızın ölçüsü hayal gücünüz ile ilgilidir.”Âdil Hareket ve İhyâ Derneği Başkanı Mustafa Gözel derneğimiz ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi verdikten sonra girişimcilik ve müteşebbislik arasındaki farka dikkat çekerek, asıl olanın her alanda teşebbüste bulunmak olduğunun altını çizdi. 
Günümüz çağındaki sistemlerin, insanı tek tipleştirerek düşünmekten alıkoyduğuna değinen Gözel; insan olabilmenin ancak düşünmekle mümkün olduğuna vurgu yaptı. Sözlerine, sistemler karşısında çözülmemenin tek yolunun, düşünmek ve cesur olmaktan geçtiğini belirterek devam eden Gözel, ‘Cesur olmak feda etmekten korkmamaktır.’ sözüyle konuşmasını tamamladı.Konuşmacılar daha sonra kendilerine yöneltilen soruları cevapladı. Program konuşmacılara yapılan plaket takdimi ve fotoğraf çekimi ile son buldu.

Programın ardından Genel Başkanımız Mustafa Gözel Saraybosna’daki İlim Yayma Cemiyeti’ne ait Pilavi Leptir(Mavi Kelebekler) öğrenci yurdunda öğrencilerle buluşarak “Medeniyet Tasavvurumuz” üzerine söyleşi gerçekleştirdi.